Higasa 2023: dwanaście miesięcy na pełnych obrotach

Napisać, że to był w Higasie  intensywny rok, to jakby nic nie napisać. Minione 12 miesięcy obfitowały w sporo wydarzeń, które z pewnością zapiszą się w historii naszej firmy. Inwestycje, transakcje, budowy, ale i sport oraz nowe wyzwania – taki był rok 2023.

Jednym z najważniejszych etapów pracy jest dla nas proces budowlany – w roku 2023 zakończyliśmy budowę i otworzyliśmy dwa obiekty handlowe – Higasa Park Kowale oraz sklepu Stokrotka w Cieplewie. Jednocześnie rozpoczęły się prace budowlane Higasa Park Świdnica, który ma zostać otwarty w II Q 2024 roku.

To  był także intensywny czas pod kątem projektowym – uzyskaliśmy pozwolenie na budowę parku w Bełchatowie, a także do końca zbliża się przygotowanie dokumentacji budowlanej Higasa Park Oświęcim oraz sklepu Stokrotka w Warszawie. I na tym nie koniec, bo “w kolejce” stoi bardzo ciekawe przedsięwzięcie w Koninie.

Kiedy planowaliśmy budowę jednych obiektów, inne z kolei znajdowały swoich docelowych właścicieli – w 2023 roku sprzedany został Higasa Park Cieplewo a także lokale usługowe w Poznaniu, Warszawie i Gdyni. Lokale zresztą to najnowsza usługa Higasy, skierowana do klientów szukających alternatywy dla inwestycji mieszkaniowych.

Do puli sprzedanych obiektów dodajmy też pośrednictwo sprzedaży parków handlowych D2 w Gliwicach i Zabrzu, a warta kilkadziesiąt milionów transakcja odbiła się szerokim echem w branżowych mediach.

Oferując klientom bardzo holistyczne podejście do inwestowania, bardzo silny nacisk kładziemy na sprawne zarządzanie nieruchomościami handlowymi. Nasze starania zostały docenione w konkursie “Zarządca roku 2023”.

I gdyby mało było wrażeń, to kolejny rok z rzędu zaangażowaliśmy się w Higasa Golf Club, ponownie pojawiając się na polu golfowym w Kołczewie  (woj. zachodniopomorskie), w dodatku podwójnie – zostaliśmy partnerem Polonia Cup 2023 oraz turnieju w okazji 30-lecia Polskiego Związku Golfa. A biorąc pod uwagę, że sport jest dla nas bardzo ważny, to nie tylko kibicowaliśmy ale i sami wystartowaliśmy w zawodach. W ubiegłorocznym Runmageddon Gdańsk rywalizował 5-cio osobowy Higasa Team.   

I na koniec warto wspomnieć o najmłodszym dziecku Higasy – podcaście “Inwestowanie pod parasolem”, w którym bardzo drobiazgowo przybliżamy tematy inwestowania (także w siebie), finansów, sposobów pomnażania kapitału, oszczędzania oraz wskazujemy możliwości inwestowania, także te w nieruchomości handlowe, ale nie tylko. Audycji można słuchać na Spotify a także oglądać na YouTube. I oczywiście warto zasubskrybować oba kanały.

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić łatwość i wygodę przekazywanych informacji.
W celu wyłączenia prosimy o odpowiednią zmianę konfiguracji przeglądarki. (polityka cookies)