Znajdź z nami najemcę dla swojego lokalu handlowego

Jednym ze sprawdzonych sposobów lokowania kapitału, jest zakup lokalu komercyjnego. Są one najczęściej oferowane przez deweloperów mieszkaniowych, w parterach budowanych przez nich bloków mieszkalnych.  Pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście brzmi: „Jak dobrze taki lokal wynająć?”

Mamy niezbędną wiedzę i kontakty, aby pozyskać odpowiedniego najemcę. Skomercjalizowaliśmy tysiące metrów kwadratowych powierzchni, głównie w naszych inwestycjach, dlatego chętnie wykorzystamy to doświadczenie do wsparcia indywidualnych właścicieli. Nie jesteśmy biurem nieruchomości, więc nasze działania nie ograniczają się jedynie do umieszczenia ogłoszenia w serwisach internetowych i powieszenia informacji w witrynie. Jesteśmy firmą kompleksowo zajmującą się rynkiem nieruchomości handlowych –  podkreśla Marcin Rudziński, członek zarządu Higasa Properties.

Mam lokal i co dalej?

Zatem, masz Kliencie lokal usługowy i co teraz? Aby zaczął przynosić dochody, trzeba go skomercjalizować, czyli znaleźć najemcę. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu wiemy, że część właścicieli takich nieruchomości, już na etapie kupna, ulega złudnemu czasem odczuciu, że „ktoś chętny to na pewno się znajdzie”. Otóż nie „na pewno”, a pojęcie „ktoś” też wymaga doprecyzowania. Gdyż ten „ktoś” musi być w stanie zaakceptować różne warunki, nie tylko finansowe.

Dlatego w Higasa Properties służymy wsparciem dla klientów już na etapie decyzji zakupowej. Jesteśmy w stanie przygotować odpowiedni raport, analizę lokalizacji pod kątem potencjału handlowego, oceny handlowej okolicy, czy też możliwości wskazania, jaka branża mogłaby być zainteresowana najmem.

Nasze kontakty to głównie przedstawiciele sieci handlowych i pod takim kątem prowadzimy przede wszystkim działania. Dlaczego? Gdyż sieci handlowe gwarantują najstabilniejsze warunki umowy, przede wszystkim jeśli chodzi o czas. Najczęściej są to umowy kilkuletnie, zabezpieczające właściciela w najlepszy sposób, dając mu gwarancję, że miesiąc za miesiącem, przez kolejne lata, będą spływać czynsze.  W dodatku waloryzowane o wskaźnik inflacji. Są to dwa kluczowe argumenty przemawiające na korzyść nieruchomości handlowych, a nie nieruchomości mieszkaniowych, które nie dają takiej stabilności i przewidywalności zwrotu.

Szeroki zakres korzyści

Oprócz wspomnianego raportu, kolejnym istotnym punktem współpracy jest przejęcie przez Higasa Properties (oczywiście za zgodą i pełnomocnictwem właściciela), wszelkich negocjacji związanych z doprowadzeniem do komercjalizacji. Dodatkowo, oferujemy gotowe wzory umów, zawierających ważne wymogi ze strony sieci. Pracując tak długo w branży nieruchomości handlowych, wiemy jakie są oczekiwania, zapisy, co jest akceptowalne, a co nie w trakcie komercjalizacji. Naturalnie, wszelkie uzgodnienia prowadzone są także z właścicielem, w oparciu o jego oczekiwania.

Znamy także wymogi co do samego lokalu i jego otoczenia (jak na przykład wymagane obciążenie dróg dostaw), powierzchni, czy  też lokalizacji.

Działamy również w drugą stronę – to przedstawiciele sieci handlowych zwracają się do nas z pytaniami, czy mamy powierzchnie w konkretnych lokalizacjach. Jesteśmy świadomi, że dużym najemcom wygodniej jest podpisywać umowy najmu pakietowo, więc kilka czy kilkanaście umów jednocześnie ma większą szansę na akceptację niż jedna. Przekłada się to także na wyższe stawki, czyli wyższy zysk dla właściciela.

To czego nie da się przeliczyć na materialne korzyści, to oszczędność czasu. Higasa Properties, od chwili podpisania umowy o współpracę, zajmuje się kompleksowo ustalonym zakresem działań, według zaplanowanego wspólnie harmonogramu, zdejmując z właściciela ten obowiązek.

Zarabiaj pasywnie, my zajmiemy się wszystkim

W uzupełnieniu do komercjalizacji, ważnym elementem czerpania pasywnych korzyści z nieruchomości handlowych, jest odpowiednie zarządzanie obiektem. Tu także nasze doświadczenie jest przydatne. Łącznie, pod naszą opieką, pozostaje kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Stały kontakt z najemcami, pilnowanie prac porządkowych, konserwatorskich, rozliczenia i dbanie o stan techniczny obiektu, można powierzyć naszemu zespołowi. Co oznacza, że ze strony właściciela nie jest potrzebny żaden wysiłek, za czym idzie pasywny zysk.

Tak więc jeszcze na etapie decyzji zakupowej, czy już po zakupie, oferujemy klientom współpracę prowadzącą do komercjalizacji, czyli znalezienia najemcy lokalu handlowego. Dopasowujemy możliwości i działania do każdej inwestycji indywidualnie, w ramach bezpośrednich ustaleń i potrzeb inwestorów. Zachęcamy do kontaktu poprzez formularz na naszej stronie. Szerzej na temat samej komercjalizacji, co jest ważne podczas całego procesu, można przeczytać w jednym z wcześniejszych wpisów.

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić łatwość i wygodę przekazywanych informacji.
W celu wyłączenia prosimy o odpowiednią zmianę konfiguracji przeglądarki. (polityka cookies)