Szczęśliwa siódemka Higasy

Otwarcie dwóch nowych obiektów handlowych pod szyldem Higasy w trakcie tegorocznych wakacji – sklep Stokrotka w Cieplewie oraz Higasa Park Kowale. Obie inwestycje znajdują się w obrębie trójmiejskiej metropolii. Grupa prowadzi aktualnie siedem projektów, które są w różnych fazach realizacji.

Stokrotka w Cieplewie to drugi etap inwestycji przy ul. Sosnowej. Liczący 650 m2 obiekt usytuowany jest tuż obok działającego od ponad roku Higasa Park Cieplewo. Sklep pierwszych klientów przyjął 20 lipca.

Z kolei Higasa Park Kowale, który ruszy w sierpniu,  uzupełnia ofertę handlową osiedla przylegającego tuż do granic administracyjnych Gdańsk. W budynku o powierzchni ok. 500 m2 najemcami są między innymi: Żabka, cukiernia-piekarnia Raszczyk, sklep ekologiczny, salon fryzjerski, pizzeria oraz kebab. Ofertę gastronomiczną uzupełnią foodtrucki, przy parkingu ustawiony zostanie bankomat oraz stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Nowoczesnych rozwiązań wspierających ekologię jest więcej – park zostanie wyposażony w panele solarne, które oprócz oczywistego aspektu ochrony środowiska, wpłyną też na niższe koszty dla najemców.

Na tym nie koniec współpracy ze Stokrotką. Higasa Properties w tym roku zakupiła grunt i czeka na uzyskanie PNB dla sklepu w warszawskiej Białołęce, przy ulicy Płochocińskiej. Planowane otwarcie obiektu o powierzchni 840 m2 ma nastąpić w II-III kwartale 2024 roku.

Parki handlowe z charakterystyczną parasolką staną także niebawem w Świdnicy,  Oświęcimiu i  Bełchatowie. W przypadku dwóch ostatnich lokalizacji trwa komercjalizacja i projektowanie budynków. Budowa inwestycji planowo ma rozpocząć się w IV kwartale 2023 roku. Natomiast park handlowy w Świdnicy ma już prawomocne PNB, a wśród najemców jest m.in. sieć Rossmann. Trwają kolejne rozmowy z najemcami.

– Aktualnie prowadzimy 7 projektów własnych, które w głównej mierze skupiają się na dostarczaniu usług spełniających podstawowe potrzeby konsumpcyjne mieszkańców osiedli wokół tak dużych metropolii jak Gdańsk, czy Warszawa. Działamy także w Koninie, Łódzkiem, Małopolsce i na Śląsku. Jednocześnie nasze sklepy i parki handlowe są atrakcyjnymi nieruchomościami dla inwestorów – prywatnych, czy instytucjonalnych. W najbliższym czasie planujemy sfinalizować kilka transakcji sprzedaży – wyjaśnia Michał Ciapka, prezes zarządu Higasa Group.

Do grona pozyskanych przez dział komercji najemców, dołączyła ostatnio sieć Kohinoor Kebab, która uzupełni ofertę Higasa Park Łęczna (woj. lubelskie). Otwarcie zaplanowano w III kwartale tego roku. Tym samym park handlowy jest już w pełni skomercjalizowany, a niedawno przeszedł modernizację parkingu, dzięki której powstało więcej miejsc postojowych.

Ostatnie miesiące były dla firmy intensywne także pod kątem  organizacyjnym i administracyjnym. Uporządkowana i rozszerzona została struktura spółek, które teraz działają pod głównym szyldem Higasa Group – skupiającym łącznie kilkanaście spółek działających w obszarze nieruchomości handlowych, zarządzania nieruchomościami, pośrednictwa sprzedaży i inwestycji. Jedną z nich jest Higasa Local.

– Celem spółki jest dostarczanie atrakcyjnych rozwiązań dla indywidualnych inwestorów. Zrealizowaliśmy już trzy projekty, miedzy innymi w Gdyni i w Warszawie. A w trakcie sprzedaży jest lokal w Poznaniu. W każdym przypadku najemcą jest InPost, z długoletnimi umowami najmu. To idealne rozwiązanie pasywne, dla osób gotowych zainwestować ok. 600-700 tys. złotych – wyjaśnia Rafał Pierzchliński, prezes zarządu spółki.

Tego lata Higasa Properties powróci także na pole golfowe, w ramach Higasa Golf Club i uczestniczyć będzie aż w dwóch turniejach.

– Trzeci rok z rzędu meldujemy się na najstarszym polu golfowym w Polsce, mieszczącym się w zachodniopomorskim Kołczewie. Na początku sierpnia zagramy w trakcie prestiżowego XVIII Polonia Cup by Higasa a parę dni później rozegrany zostanie turniej z okazji XXX-lecia Polskiego Związku Golfa. Podczas zawodów z powodzeniem budujemy swoją markę i świadomość inwestorów jeśli chodzi o nieruchomości handlowe – zaznacza Agnieszka Kozłowska, prezes Higasa Properties.

Oprócz golfa, Higasa zaangażowana jest w rozwój młodych talentów, wspierając od pewnego czasu obiecującego  tenisistę Dawida Kiełba, który tylko w ostatnich miesiącach wielokrotnie meldował się na podium ogólnopolskich zawodów tenisowych. 15-latek ze Stalowej Woli z powodzeniem rywalizuje ze starszymi od siebie zawodnikami i obecnie zajmuje w Polsce 10-te miejsce w swojej grupie wiekowej.

 

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić łatwość i wygodę przekazywanych informacji.
W celu wyłączenia prosimy o odpowiednią zmianę konfiguracji przeglądarki. (polityka cookies)