Park w Opatowie sprzedany, w Debrznie działa na 100%

Zbudowany w oparciu o nowatorską metodę finansowania park handlowy w Opatowie sprzedany został docelowemu inwestorowi. Nabywcą EDS Park Opatów został BNP Paribas Leasing Solutions, jako strona finansująca zakup przez prywatnych przedsiębiorców. Działający zaś od połowy grudnia 2019 roku EDS Park Debrzo powitał ostatniego najemcę – w połowie lutego otwarty został sklep Pepco, tym samym uzupełniając ofertę handlową obiektu. W przypadku tego projektu także trwają rozmowy z docelowym kupującym.

– „Sprzedaż parku w Opatowie jest zwieńczeniem całego projektu. W ramach Higasa Club pozyskaliśmy pełne finansowanie od indywidualnych inwestorów, którzy zgodnie z umowami dla tego konkretnego przedsięwzięcia otrzymali odsetki na poziomie 7% w skali roku, a teraz zostanie zwrócony im kapitał. Co więcej cały proces trwał krócej niż zakładaliśmy. Wierzę, że wypełnione zobowiązania wpłyną na jeszcze większe zaufanie kolejnych inwestorów Higasa Club, przy realizacji następnych parków” – mówi Marcin Rudziński, członek zarządu Higasa Properties.

Cała operacja sprzedaży przypomina leasing wzięty na samochód. W przypadku Opatowa leasingobiorcami są prywatni przedsiębiorcy, z kolei właścicielem instytucja finansowa. – „Leasing nieruchomości jest obecnie jedynym instrumentem pozwalającym na szybszą amortyzację nieruchomości. BNP Paribas Leasing Solutions obsługuje klientów bankowych z segmentów mikroprzedsiębiorstw i personal finance, a także m.in. oferuje produkty finansowe dla klientów MŚP i korporacyjnych. Proponowane leasingi nieruchomości są alternatywną w stosunku do kredytu metodą finansowania potrzeb klientów związanych z posiadaniem nieruchomości” – zaznacza Justyna Przybylska, Account Manager w BNP Paribas Leasing Solutions.

 

Kolejnym zaplanowanym działaniem jest sprzedaż parku w Debrznie. Od połowy lutego EDS Park Debrzno działa już w pełnej obsadzie – jako ostatni swój sklep otworzyła sieć Pepco. Pierwszy i drugi kwartał 2020 roku to ciąg dalszy prowadzenia bądź przygotowań do dalszych przedsięwzięć. Trwają ostatnie prace przed przekazaniem pierwszego etapu EDS Park Legnica, gdzie w marcu zaplanowano otwarcie dyskontu Biedronka. Także w marcu planowo powinna rozpocząć się budowa parku w Redzie, gdzie jednocześnie podpisywane są ostatnie umowy komercjalizacyjne.

 

Następnym miastem, w którym powstanie park budowany przez spółki EDS Retail Park i Higasa Properties jest Nowy Dwór Mazowiecki – w przypadku tej inwestycji trwają zaawansowane rozmowy z kupującym cały obiekt w ramach Higasa Club, w wariancie „zaprojektuj biznes”, czyli w tym przypadku prywatny inwestor sfinansuje ze swoich środków budowę i od razu stanie się właścicielem parku.

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić łatwość i wygodę przekazywanych informacji.
W celu wyłączenia prosimy o odpowiednią zmianę konfiguracji przeglądarki. (polityka cookies)