Kowale z parkiem Higasy

Kolejny park handlowy “z parasolką” już działa. Wśród najemców Higasa Park Kowale są m.in. Żabka, cukiernia-piekarnia Raszczyk i pizzeria Kreska Mąki. Obiekt jest pierwszym w portfolio trójmiejskiej spółki, w którym zastosowano rozwiązania proekologiczne – fotowoltaikę i stację ładowania samochodów elektrycznych.

Budynek o powierzchni około 500m2 mieści się przy ulicy Zeusa w miejscowości Kowale pod Gdańskiem, która uznawana jest praktycznie za dzielnicę miasta. Sklepy doskonale uzupełniają ofertę handlową pobliskiego osiedla. Wśród najemców są:

  • Żabka
  • Sakhawat Kebab
  • cukiernia-piekarnia Raszczyk
  • Samo zdrowie – sklep z zdrową żywnością i jednocześnie studio jogi
  • Kreska Mąki – pizzeria
  • WłosKoncept – studio fryzur

– Już w pierwszych dniach po otwarciu widzimy, że taki miks najemców jest samonapędzającą się maszyną. Przy każdej z naszych inwestycji rozważnie dobieramy zestaw usług, aby odpowiadały potrzebom mieszkańców. Cieszę się, że w Higasa Park Kowale oprócz tych znanych, ogólnopolskich marek pojawili się też lokalni przedsiębiorcy, proponując niekiedy  odważną  i nowatorską koncepcję. Tak jest w przypadku sklepu ze zdrową żywnością, który sporą część powierzchni wydzielił na salę do zajęć jogi. W mojej ocenie to udane i holistyczne podejście do zdrowia – mówi Agnieszka Kozłowska, prezes Higasa Properties.

W Higasa Park Kowale zastosowano rozwiązania obniżające emisję CO2 a także koszty utrzymania obiektu. Ogniwa fotowoltaiczne są w stanie wygenerować ponad 20 kWh mocy, co przełoży się na realne obniżenie rachunków najemców. Na tym nie koniec.

– Na parkingu niebawem zamontowane zostaną dwie stacje  ładowania pojazdów elektrycznych, o mocy 160 kW, dzięki którym jednocześnie będzie można ładować cztery pojazdy. Chcemy aby nasze kolejne inwestycje także podążały za proekologicznymi trendami  – podkreśla Michał Ciapka, prezes Higasa Group.

Trójmiejska spółka przygotowuje obecnie siedem kolejnych inwestycji, między innymi w Warszawie (sklep Stokrotka), Higasa Park Oświęcim, Higasa Park Bełchatów a także Higasa Park Świdnica, gdzie ruszyła właśnie budowa parku handlowego o powierzchni ok. 1500 m2  Otwarcie zaplanowano na przełom I i II kwartału 2024 r.

Warto dodać, że Higasa zarządza obiektami handlowymi – własnymi oraz dla zewnętrznych podmiotów. Działalność ta została niedawno doceniona i spółka otrzymała nagrodę w konkursie “Zarządca roku 2023 – lider rynku nieruchomości”.

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić łatwość i wygodę przekazywanych informacji.
W celu wyłączenia prosimy o odpowiednią zmianę konfiguracji przeglądarki. (polityka cookies)