Inwestuj i realizuj marzenia

Marzenia i plany – nieodzowne elementy każdego rozpoczynającego się roku. Podczas gdy realizacja części z nich zależy w głównej mierze od siły naszej woli i determinacji, niektóre wymagają środków i dobrze przemyślanych inwestycji. Higasa Properties stoi tu na wysokości zadania.

W oparciu o moje doświadczenia wynikające ze współpracy z inwestorami wiem, że nic tak nie buduje pewności dobrze ulokowanego kapitału jak wkład w dobra trwałe. Stąd też duże i ugruntowane przez lata przekonanie, że warto kupować nieruchomości, dzieła sztuki czy metale szlachetne. Niesłabnącej popularności towarzyszy pewnego rodzaju moda, ale też opinia znajomych czy otoczenia. To, co ładne, co nęci nas piękną, pobudzającą wyobraźnię reklamą, w gruncie rzeczy odnosi się do sfery naszych marzeń.

Każdy je ma, mniej lub bardziej materialne, a przykłady można mnożyć. Dla jednych będzie to zdrowie najbliższych, zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, albo podróże, albo własny dom, czy lepszy samochód. Często te nasze marzenia zamieniają się w cele, których realizacja wymaga większego nakładu środków finansowych. Owszem, można liczyć na uśmiech losu, ale jednocześnie można stawiać samodzielnie małe kroki pozwalające je osiągnąć. Jak? Odpowiedź znaleźć można inwestując w obiekty handlowe.

Z pełnym przekonaniem doradzam, by przy realizacji marzeń na chwilę wyłączyć emocje. One owszem uskrzydlają, ale też niekiedy zamiast przybliżyć do celu, powodują, że jest nam do niego dalej. Można się zgodzić, że na pierwszy rzut oka, kupno pokoju w condohotelu, czy zainwestowanie w kolejną nieruchomość jest o wiele bardziej atrakcyjne, mocniej przemawia do wyobraźni, niż wyłożenie środków na budynek ze sklepami. Dziwnym trafem coś nie do końca przewidywalnego jest dużo bardziej dla nas atrakcyjne. Ale, czy twarde zabezpieczenie, pasywny i rentowny zysk 6-7% w skali roku, okres inwestycji do 2 lat nie jest pociągający? Dodatkowo, nasz model oparty jest o realną inwestycję. Nie ma mowy o kupowaniu kota w worku. Starannie przewidzieliśmy potencjalne zagrożenia. Za Higasa Club przemawiają twarde argumenty – wraz z naszym partnerem strategicznym EDS Retail Park, otworzyliśmy już dwa parki handlowe – w Opatowie i Debrznie. Lada moment klientów przyjmie Biedronka w Legnicy. W przypadku każdego z tych obiektów zaprosiliśmy wąskie, liczące do dziesięciu osób, grono inwestorów. Każdy z nich wie dokładnie na co wykłada kapitał – nieruchomość działającą pod nadanym adresem, z zagwarantowanymi długoletnimi umowami z najemcami.

Reasumując: inwestowanie w nieruchomości handlowe jest sposobem na ochronę kapitału, na realizację naszych planów małymi, ale za to bezpiecznie stawianymi krokami. Opiera się na prostych zasadach. Kapitał lokowany jest w precyzyjnie wskazany w umowie park handlowy, w którym funkcjonują sklepy znanych sieci. Trudno więc o bardziej „namacalną inwestycję”. Nie sprzedajemy marzeń, iluzji, pięknych obrazków. Parki handlowe same w sobie może i nie są piękne, ale piękne jest w nich to, że przynoszą realne pieniądze. Dla przykładu, zainwestowane 100 tys zł daje nam pewne 6,5 tys zł w skali roku. Nawet po odliczeniu podatku jest to suma pozwalająca realizować marzenia.

____________________
Joanna Kaszubowska – Real Estate Wealth Manager w Higasa Properties, ekspert branży nieruchomości premium, w tym także komercyjnych. Kompetencje zawodowe zdobywała pracując m.in. w Poland Sotheby’s International Realty, gdzie zajmowała się również budowaniem portfela inwestycyjnego klientów.

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić łatwość i wygodę przekazywanych informacji.
W celu wyłączenia prosimy o odpowiednią zmianę konfiguracji przeglądarki. (polityka cookies)