Higasa Properties otacza Trójmiasto

Higasa Park Cieplewo jest kolejną inwestycją budowaną w granicach aglomeracji trójmiejskiej, przez firmę Higasa Properties. Park handlowy ma być gotowy na początku 2022 roku. Jest to trzeci projekt w województwie pomorskim – w ciągu najbliższych paru miesięcy otwarte zostaną punkty w Baninie oraz Nowym Dworze Gdańskim.

 

Usytuowany u zbiegu DK 91 i ul. Długiej park, stanowi uzupełnienie oferty handlowej na granicy Pruszcza Gdańskiego i Cieplewa. Mierzący 450m2 obiekt stanie tuż obok Biedronki oraz pawilonu handlowego. W pobliżu jest także myjnia samochodowa. Po wybudowaniu parku, powstanie wygodna i łatwo dostępna baza handlowa, skupiona w jednym miejscu – podkreśla Marcin Rudziński, członek zarządu Higasa Properties.

Dodajmy, że budowa projektu w Cieplewie finansowana jest przez indywidualnych inwestorów, w ramach Higasa Club. Stopa zwrotu z inwestycji wynosi 6% w skali roku.

Kierunek Pomorze

Park w Cieplewie jest kolejnym elementem uzupełniania oferty handlowej aglomeracji trójmiejskiej. Na ukończeniu jest także inwestycja w Baninie (1100m2, m.in. Max & Xavier) i Nowym Dworze Gdańskim (750m2, m.in. Media Expert i Zoo Karina), gdzie  Higasa występuje jako konsultant  i zarządca projektu. Oba punkty planowo powinny zostać otwarte w trakcie tegorocznych wakacji.

Projekty na ukończeniu

Kolejną, trwającą inwestycją jest retail park w Lesznowoli (woj. mazowieckie). Mierzący 860m2 obiekt ma być gotowy w IIIQ 2021 roku. Głównym najemcą została sieć Stokrotka.  W podobnym czasie udostępniony dla klientów zostanie Higasa Park Łęczna (woj. lubelskie).

Nasz największy do tej pory park handlowy planujemy otworzyć na przełomie października i listopada bieżącego roku. Cieszymy się, że ogromny potencjał tej lokalizacji dostrzegają także najemcy, w tym lokalni przedsiębiorcy. Skomercjalizowaliśmy 3000 spośród 3200m2 powierzchni. Aktualnie prowadzimy rozmowy w sprawie wynajmu ostatniego lokalu, zbieramy także oferty z rynku, próbując stworzyć możliwie najlepszy miks najemców  – mówi Marcin Rudziński.

Rozwój sieci partnerów

Nie samymi inwestycjami i projektami Higasa żyje. Trójmiejska spółka właśnie nawiązała współpracę z iWealth Nieruchomości – firmą należącą do spółki iWealth Management, niezależnego i licencjonowanego przez KNF dystrybutora usług finansowych dla klientów prywatnych i instytucjonalnych.

– Zgodnie z raportem World Wealth Report 2020 przygotowanym przez Capgemini, osoby zamożne (globalnie) inwestują 14,6% swoich aktywów
w nieruchomości. Polscy inwestorzy także bardzo cenią ten sposób inwestowania, szczególnie teraz, w środowisku wysokiej inflacji i niskiego oprocentowania lokat. Jednym z takich partnerów jest Higasa Properties, dzięki której nasi klienci mają możliwość czerpania stabilnych zysków z inwestycji w nieruchomości handlowe, głównie parki handlowe. Istotny przy tej współpracy jest także model inwestycyjny, w ramach, którego nasz klient może być jedynym inwestorem bądź skorzystać z wspólnego finansowania danej inwestycji
– mówi Marek Rybiec, Prezes iWealth.

Współpraca z iWealth jest dla nas bardzo ważnym krokiem w rozwoju firmy. To także ważny krok w kierunku poszerzania dostępu do rynku nieruchomości handlowych, dla większego grona klientów. Wierzę, że nasze wspólnie działania z Zarządem iWealth i Prezesem Markiem Rybcem, przyniosą wiele korzyści dla inwestorów – mówi Michał Ciapka, prezes zarządu Higasa Properties.

Elektryzujący projekt specjalny – Higasa Golf Club

Tegoroczne lato zapowiada się elektryzująco dla miłośników golfa. W dniach 5-7 sierpnia rozegrany zostanie jubileuszowy XXV  Polonia Cup – najstarszy turniej w Polsce. Na polu Amber Baltic Golf Club, w Kołczewie (woj. zachodniopomorskie), rywalizować będzie blisko 200 zawodników i zawodniczek, a dodatkową atrakcją jest całkowicie elektryczny MINI Cooper, który można wygrać w konkursie hole-in-one.
W świecie golfistów, trafienie za jednym uderzeniem do dołka, jest niezwykłym osiągnięciem. Jako firma działająca w obszarze innowacji na rynku finansowym, postanowiliśmy ufundować innowacyjną nagrodę główną, czyli elektryczny model MINI. Dlatego gorąco zapraszamy do Kołczewa, zapisy na turniej jeszcze trwają – podkreśla Agnieszka Kozłowska, prezes zarządu spółki Higasa Club.

Więcej informacji na temat Higasa Golf Club dostępnych jest na stronie www.higasa.pl/higasa-golf-club, natomiast zapisy na XXV Polonia Cup prowadzone są pod adresem: http://www.abgc.pl/turnieje/xxv-polonia-cup/.

 

 

 

 

 

 

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić łatwość i wygodę przekazywanych informacji.
W celu wyłączenia prosimy o odpowiednią zmianę konfiguracji przeglądarki. (polityka cookies)