Higasa Properties na 4Buildings 2019

4Buildings jest nowym wydarzeniem branży budowlanej w Polsce, które odbyło się w dniach 15-17 listopada w Katowicach. Mieliśmy przyjemność wziąć udział targach i konferencji – zarówno jako prelegenci jak i członkowie jury wybierającego laureatów w konkursie 4Buildings Awards 2019. Ideą plebiscytu jest promowanie nowoczesnego budownictwa, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju, zaś całego wydarzenia ekologicznego budownictwa oraz zielonych technologii.

„Ponad 2 tys. profesjonalistów oraz 2,5 tys. miłośników ekologicznego budownictwa, 5 tys. m2 powierzchni, 70 ekspozycji, debaty, wystawy, strefy porad, warsztaty, stoiska konsultacyjne, prezentacje, strefa zieleni” – przytaczane przez organizatorów liczby mówią same za siebie i świadczą o sukcesie pierwsze edycji. W Katowicach spotkali liderzy nowatorskich rozwiązań oraz eksperci, którzy prezentowali najnowsze osiągnięcia branży budowlanej i dyskutowali o tym, jak rozwijać swój biznes i budować nowocześnie, z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, a przede wszystkim z korzyścią dla społeczeństwa.

Michał Ciapka, prezes zarządu Higasa Properties wziął udział w dyskusji „Fotowoltaika – to przyszłość!”, w trakcie której prelegenci dyskutowali o sposobach na wdrożenie ekologicznych rozwiązań, między innymi do segmentu nieruchomości komercyjnych. – „Zastosowanie odpowiednio wydajnych ogniw, z wyliczeń jakie otrzymaliśmy, pozwala na oszczędności w kosztach energii elektrycznej wynoszące ok. 30%, co przy wyższych o 10, czy nawet 15% kosztach czynszu po wkalkulowaniu kosztu instalacji, daje realne oszczędności, nie mówiąc o oczywistych korzyściach dla środowiska” – wyliczał podczas panelu Michał Ciapka.

Przy okazji wydarzenia, przyznano także 4Buildings Awards, których głównym celem jest promowanie najlepszych ekologicznych praktyk, projektów, rozwiązań i postaw. Nagrody wręczono w trzech kategoriach: „Projekty” (dla budynków i przestrzeni zrealizowanych w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju), „Innowacje” (dla pionierskich rozwiązań) oraz „Ludzie” (za przedsięwzięcia promujące zrównoważone budownictwo oraz mające wpływ na rozwój branży budowlanej w Polsce). Jednym z jurorów wskazujących te najcenniejsze inicjatywy, na zaproszenie organizatorów, była Magdalena Maciejak, reprezentująca EDS Retail Park. Szczegółowe podsumowanie gali dostępne jest na stronie Property News.

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić łatwość i wygodę przekazywanych informacji.
W celu wyłączenia prosimy o odpowiednią zmianę konfiguracji przeglądarki. (polityka cookies)