Higasa Properties buduje w Łęcznej swój największy park  

Najnowszą inwestycją trójmiejskiej spółki jest Higasa Park Łęczna. Wśród najemców znajdą się m.in. KIK, CCC, Hebe, RTV Euro AGD  i Żabka. Otwarcie mierzącego 3200 GLA obiektu zaplanowane jest na IV kwartał 2021 roku. 

– Park handlowy w Łęcznej jest naszym dotychczas największym przedsięwzięciem. Udało się pozyskać działkę w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, z intensywną zabudową jedno i wielorodzinną w okolicy. W pobliżu znajdują się liczne zakłady produkcyjne, usługi, a także sklepy Stokrotka i Tesco. Miejscowość cechuje się wysoką siłą nabywczą oraz bezrobociem poniżej średniej krajowej. W połączeniu z bardzo dobrym układem komunikacyjnym, stanowi to fundament pod atrakcyjną inwestycję – mówi Marcin Rudziński, członek zarządu Higasa Properties. Park powstaje przy współpracy z grupą Green Hills Investment, a generalnym wykonawcą jest STB-Koncept.

Potencjał parku handlowego dostrzegli także inwestorzy indywidualni, którzy w ramach Higasa Club finansują częściowo budowę inwestycji. – Biorąc pod uwagę obecnie utrzymującą się sytuację ekonomiczną i gospodarczą, rosnącą inflację, i praktycznie zerowe stopy procentowe, zysk na poziomie 6% w skali roku jest bardzo interesującą ofertą – zaznacza Marcin Rudziński.

Budowa parku handlowego w województwie lubelskim rozpoczęła się w połowie lutego bieżącego roku. Jest to kolejna inwestycja prowadzona przez Higasa Properties. Aktualnie trwają jednocześnie budowy w Nowym Dworze Gdańskim i Baninie (pomorskie) oraz Kolonii-Lesznowola (mazowieckie).
W drugim kwartale tego roku planujemy rozpocząć dwie kolejne w woj. pomorskim, a w przygotowaniu są następne projekty handlowe w centralnej i zachodniej Polsce. Dodatkowo, zamierzamy testować też format handlowo-mieszkaniowy w dużych miastach. Na początek w Trójmieście i Warszawie – dodaje Marcin Rudziński.

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić łatwość i wygodę przekazywanych informacji.
W celu wyłączenia prosimy o odpowiednią zmianę konfiguracji przeglądarki. (polityka cookies)