Połączone siły i 8000 GLA w przygotowaniu

EDS Park Legnica jest kolejną rozpoczętą inwestycją w ramach wspólnego projektu biznesowego prowadzonego przez spółki EDS Retail Park i Higasa Properties. Przedsięwzięcie zostało podzielone na dwa etapy: pierwszy o powierzchni blisko 1100GLA ma być gotowy jeszcze przed Bożym Narodzeniem, kiedy to otwarta zostanie Biedronka. Początek jesieni jest niezwykle ważny dla trójmiejskich spółek: podpisane zostały kolejne umowy na komercjalizację, z kolei inwestorzy, w ramach Higasa Club, po raz pierwszy otrzymali odsetki.

Dolnośląskie przedsięwzięcie, o łącznej powierzchni 2300 GLA jest już trzecim projektem realizowanym przez trójmiejskie spółki, w formie partnerstwa strategicznego. W inwestycji przewidziane są zarówno punkty usługowe jak i handlowe. Dla zmotoryzowanych klientów czekać będzie parking na 130 miejsc. EDS Park Legnica zlokalizowany zostanie w ciągu drogi E65 i DK 3, w bezpośrednim sąsiedztwie zakładów KGHM. Całość ma być gotowa na przełomie I i II kwartału 2020 roku. Za projekt odpowiada pracownia PRIMES.

Przypomnijmy, że aktualnie trwa budowa jeszcze dwóch innych obiektów: w Debrznie oraz Opatowie, gdzie jeden z lokali został już przekazany użytkownikowi, czyli drogerii Rossmann. Otwarcia poszczególnych sklepów przewidziane są na listopad.

Do grona najemców parków EDS dołączyła sieć Dealz. Irlandzki sklep pojawi się w Redzie i uzupełni miks najemców wśród których są już sklepy KIK oraz Delikatesy Centrum. EDS Park Reda ma być największym z do tej pory realizowanych – powierzchnia wyniesie 3300m2, co razem z pozostałymi budowanymi i planowanymi obiektami wynosi ponad 8000 GLA.

Oferowane przez EDS i Higasę, wybrane parki, dostępne są w ramach Higasa Club, nowoczesnego modelu inwestycyjnego. Zresztą inwestorzy, którzy już dołączyli do klubu otrzymali swoje pierwsze odsetki – zgodnie z umowami ich wypłata nastąpiła terminowo we wrześniu. – „Dla mnie osobiście jest to jeden z najważniejszych momentów dla naszej firmy. Inwestorzy otrzymali terminowo pierwsze kwartalne odsetki. Zgodnie z poszczególnymi umowami wywiązujemy się z naszych zobowiązań. Prace na placach budowy postępują, więc klienci mogą obserwować jak ich kapitał jest pomnażany. I cieszyć się zyskiem” – podkreśla Marcin Rudziński, członek zarządu Higasa Properties.

Jesień to wyjątkowo aktywny czas dla przedstawicieli obu firm – Michał Ciapka z Higasa Properties wziął udział w dyskusji podczas 5. konferencji „Inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych”, spółki wspólnie zaprezentowały się podczas najważniejszych branżowych targów SCF 2019, z kolei w listopadzie zaplanowany jest udział w konferencji 4 Buildings.

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić łatwość i wygodę przekazywanych informacji.
W celu wyłączenia prosimy o odpowiednią zmianę konfiguracji przeglądarki. (polityka cookies)