Parki handlowe na celowniku indywidualnych inwestorów

Nieruchomości handlowe stają się coraz częstszym celem lokaty kapitału indywidualnych inwestorów. W ostatnim czasie  na rynku doszło do trzech transakcji, o wartości ponad kilkudziesięciu milionów złotych. W każdym z przypadków w proces sprzedaży zaangażowana była Higasa Properties.

Pierwszym ze sprzedanych obiektów jest Stokrotka, mieszcząca się w Cieplewie (woj. pomorskie). Otwarty latem tego roku sklep (650m2), uzupełnia ofertę handlową miejscowości i znajduje się vis a vis Higasa Park Cieplewo. Oba projekty to indywidualne przedsięwzięcia trójmiejskiej spółki Higasa Properties i oba znajdują się w rękach indywidualnych inwestorów docelowych.

Kolejne, sprzedane parki handlowe mieszczą się na Śląsku: w Gliwicach i Zabrzu. Higasa była konsultantem i brokerem w tej transakcji, reprezentując sprzedającego, poznańską grupę Duda Development. 

– Austriackiemu inwestorowi indywidualnemu sprzedane zostały parki handlowe D2, zbudowane przez poznańską spółkę Duda Development. Wśród najemców są m.in. Rossmann, Pepco, Tedi, Aldi oraz Biedronka. Łączna powierzchnia nieruchomości wynosi ponad 6300 GLA. Dodatkowo w transakcję zaangażowany był Michał Radomski – mówi Michał Ciapka, prezes Higasa Group.

W realizacji są już kolejne obiekty handlowe Higasy: parę tygodni temu rozpoczęła się budowa Higasa Park Świdnica, z kolei projekty w Oświęcimiu i Bełchatowie czekają na pozwolenie na budowę. Prace konstrukcyjne rozpoczną się na początku 2024 roku. W Świdnicy wśród najemców znajdą się drogeria Rossmann oraz sieć fitness Extreme.

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić łatwość i wygodę przekazywanych informacji.
W celu wyłączenia prosimy o odpowiednią zmianę konfiguracji przeglądarki. (polityka cookies)